Blackjack to chyba najpopularniejsza gra kasynowa, która od samego początku dostarcza niesamowitych wrażeń z rozgrywki i stwarza szanse na wygranie imponujących sum pieniężnych. Jednak wielu graczy przegrywa, grając w blackjacka. Jeżeli chcecie wiedzieć, dlaczego tak się dzieje, spójrzcie na najczęstsze powody przegrywania w blackjacku.

Zakłady poboczne w blackjacku

W blackjacku możemy postawić dodatkowe zakłady zwane zakładami pobocznymi, jakimi są ubezpieczenie i zakłady 21+3. Są to zakłady warunkowe, które mogą służyć jako swego rodzaju „dodatek” do typowego zakładu na rozdanie.

Dlaczego istnieją zakłady boczne? A dlatego, że jest to strategia dla kasyn, aby zwiększyć wrażenia z rozgrywki i przewagę kasyna. Prosta gra w blackjacka zwykle ma mniej niż 1% przewagi kasyna. Z tego względu kasyna wymyśliły koncepcję zakładów pobocznych – by zarobić więcej pieniędzy.

Zakłady poboczne mają wyższą przewagę kasyna, a gracze są bardziej skłonni do przegrywania zakładów, zasadniczo oddając swoje pieniądze kasynu. Z tego względu, jeśli jesteśmy graczem z ograniczonym budżetem, lepiej będzie, jeśli odpuścimy sobie obstawianie zakładów pobocznych.

System zakładów w blackjacku

Istnieje różnica między podstawową strategią blackjacka a systemem zakładów w blackjacku, który rzekomo gwarantuje 100% wygranych. Faktem jest, że strategia zmniejsza przewagę kasyna, a system znacznie zmniejsza nasze szanse na wygraną w blackjacku.

W Internecie można znaleźć wiele odmian tych rzekomych strategii blackjacka, które niby przynoszą graczom wielkie pieniądze. Na szczęście większość z tych ryzykownych metod została już zdemaskowana. Co więcej, niektóre z nich są tak oczywiste w braku skuteczności, że chyba żadna trzeźwo myśląca osoba nie dałaby się nabrać na tak bezużyteczną metodę.

Jedną z takich popularnych, ale niezwykle ryzykownych strategii, jest system Martingale, który powszechnie uważany jest za jeden z progresywnych systemów obstawiania. W tej „strategii” gracze są zachęcani do podwajania postawionych kwot za każdym razem, gdy przegrywają.

Na przykład, jeśli zaczniemy obstawiać z 1 EUR i przegramy, następnie stawiamy 2 EUR. A jeśli ponownie przegramy, znowu podwajamy stawkę, obstawiając już 4 EUR. Strategia ta opiera się na zgubnej szansie, że w końcu wygramy i odzyskamy wszystkie stracone pieniądze. Jednak w rzeczywistości rzadko się to zdarza.

Brak jasnego umysłu

Bez względu na bankroll, jaki ustawiliśmy sobie na grę w blackjacka czy inne rozgrywki, hazard bez jasnego umysłu na dłuższą metę jest tylko prostą drogą do utraty pieniędzy. Jeśli tylko wyrzucamy pieniądze z nadzieją na wygraną albo łatwo wpadamy w wir emocji z powodu wygranej lub przegranej, to istnieje duża szansa, że nie utrzymamy tego wszystkiego w ryzach i ostatecznie pozwolimy kasynu na zwycięstwo.

Z tego względu należy unikać skoków emocjonalnych, niezależnie od aktualnego wyniku naszej gry. Jeśli przegrywamy, po prostu przemyślmy sytuację i zastanówmy się, czy warto grać dalej, czy lepiej odejść od stołu. Z drugiej strony, jeśli wygrywamy, unikajmy chciwości i nieodpartej chęci wygrania jeszcze większej kwoty. Musimy wiedzieć, kiedy odejść z kasyna, będąc zwycięzcą.

Warto też unikać kasyna, jeśli mamy zły dzień albo spożyliśmy zbyt dużo alkoholu.

Jakby nie było, gra w blackjacka z ograniczonym budżetem jest możliwa. Oczywiście nie sprawi, że z miejsca zamienimy się w bogaczy. Jednakże jest to znakomity sposób na dobrą zabawę, oderwanie się od szarej rutyny i zarobienie ładnych pieniędzy. Ponadto, świetnym miejscem na uroki blackjacka są także kasyna bez depozytu, gdzie możemy prowadzić rozgrywkę za środki kasyna, grając o prawdziwe pieniądze.