Chcesz uzyskać nowe klientów i poprawić komunikację obecnymi? Powinieneś zainteresować się stworzeniem strategii marketingowej w Telegramie. Zwłaszcza, że jest to dobry sposób na nawiązanie bliższych relacji ze wszystkimi użytkownikami.

W dzisiejszych czasach ludzie spędzają większość dnia wpatrzeni w swoje telefony komórkowe. Jest to korzyść, z której warto skorzystać komunikując się z nimi. Potencjalni klienci nie tylko chcą zobaczyć oferowane przez ciebie produkty i usługi, ale także chcą wejść w interakcję z twoją marką. A korzystanie z aplikacji komunikatorów internetowych jest idealne do osiągnięcia tego celu. Z tego powodu musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz zastosować w swojej firmie Telegram i inne komunikatory internetowe.

Aby dodatkowo zmotywować cie do stworzenia strategii marketingowej w Telegramie, są to niektóre z korzyści, które możesz uzyskać, jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego narzędzia.

Pozwala to na posiadanie nieograniczonej liczby kanałów i grup. Można tworzyć grupy liczące do 200.000 osób. Różnica polega na tym, że w grupie to administrator jest odpowiedzialny za dodawanie uczestników. A w kanałach to użytkownicy decydują o tym, który kanał chcą subskrybować.

Wykorzystuje on boty, co jest idealne dla przedsiębiorstw, ponieważ mogą one zautomatyzować odpowiedzi na powszechnie zadawane pytania.

Możesz zaplanować wysyłanie wiadomości automatycznie w wybranym przez siebie dniu i czasie. Podczas gdy dla poszczególnych rozmów można zaplanować ich wysyłanie, gdy drugi użytkownik jest online.

Masz możliwość przeprowadzania ankiet, zarówno w grupach, jak i w kanałach. W ten sposób możesz zobaczyć odpowiedzi przedstawione w procentach.

Telegram jest aplikacją na wiele platform. Oznacza to, że ma on nie tylko wersję na smartfony. W odróżnieniu od innych platform, takich jak Whatsapp, gdzie wejście możliwe jest tylko z telefonu komórkowego lub komputera w wersji internetowej, ma on również wersję na komputer i tablet.

Jest to bardzo bezpieczna platforma. Oferuje on alternatywę dla tworzenia tajnych rozmów z szyfrowaniem typu „end-to-end”. Po pewnym czasie można aktywować opcję usuwania wiadomości. Profil może być utworzony za pomocą aliasu i kodu PIN, o który będziesz pytany za każdym razem, gdy otworzysz aplikację.